telefon: +48 12 376 81 15

Co wybrać: oczyszczacz, czy nawilżacz powietrza? A może jedno i drugie?

Oczyszczacz powietrza tak, nawilżacz powietrza nie zawsze

W przypadku czystości powietrza sprawa jest bardziej oczywista. Rozwój cywilizacyjny i związane z tym zanieczyszczenie powietrza w miejscowościach, w których żyjemy, a także nasze bezpośrednie otoczenie, sprawiają, że oczyszczacz powietrza powinien się znaleźć w każdym domu. A już z pewnością jest to wymóg, kiedy domownikami są osoby borykające się z objawami alergii lub jeśli w domu mieszkają małe dzieci, które są szczególnie narażone na szkodliwe czynniki. Mimo to wiele osób ma wątpliwości czy w ich domu faktycznie oczyszczacz jest potrzebny. Wystarczy jednak kilka dni użytkowania, aby zauważyć różnicę w jakości otaczającego powietrza oraz zanieczyszczenia osadzające się na filtrze urządzenia.

   

Natomiast jeśli chodzi o optymalną wilgotność powietrza, odpowiedź na pytanie, czy warto zakupić nawilżacz, zależna jest od tego, jaki faktycznie na co dzień jest stan wilgotności w pomieszczeniach, w których przebywamy. To, czy potrzebujemy zadbać o wilgotność powietrza w domu, często można wyczuć nawet nie używając urządzeń pomiarowych. Suche powietrze wysusza skórę i włosy, które mogą przez to wypadać. Ciężej nam się oddycha, mamy uczucie suchości w nosie. Suche powietrze sprawia również, że cząsteczki kurzu, brudu, pyłu łatwiej unoszą się w powietrzu. Trzeba też pamiętać, że niedostatecznie nawilżone powietrze jest nie tylko szkodliwe dla naszego zdrowia, ale ma również negatywny wpływ na stan instrumentów muzycznych wykonanych z drewna, drewnianych mebli, parkietu, jak również innych przedmiotów z tego materiału. Nadmiernie wysuszone powietrze szkodzi również  domowym roślinom. Niski poziom wilgotności może powodować powstawanie wyładowań elektrostatycznych na tkaninach syntetycznych i produktach wykonanych z plastiku.

Pomiar wilgotności powietrza

Bardziej dokładnym sposobem na określenie poziomu wilgotności jest zakup urządzenia do jej mierzenia, czyli higrometru. W naszej ofercie znaleźć można bardzo dokładny termohigrometr BONECO X200, który nie tylko mierzy wilgotność powietrza, ale i temperaturę.

X200 BONECO

Optymalna wilgotność powietrza dla właściwego funkcjonowania organizmu człowieka powinna mieć wartość między 40% a 60%. Jeśli wilgotność jest poniżej poziomu 40% lub po prostu na własnej skórze odczuwamy, że powietrze jest zbyt suche, warto zdecydować się na zakup nawilżacza powietrza. Do wyboru mamy nawilżacze parowe, ewaporacyjne i ultradźwiękowe. Oczywiście każdy rodzaj ma swoje wady i zalety, na które trzeba zwrócić uwagę, dokonując wyboru.

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza w jednym urządzeniu

Jeśli natomiast nie mamy w domu ani oczyszczacza powietrza ani nawilżacza, to dobrym pomysłem jest kupno urządzenia typu 2 w 1. Takim rozwiązaniem jest flagowy produkt marki BONECO oczyszczacz i nawilżacz powietrza BONECO H680. To urządzenie, które łączy obydwie funkcje, a jednocześnie jest bardzo wydajne i na tyle ciche w działaniu, że może być używane nawet w sypialni. Inne rozwiązanie to oczyszczacz ewaporacyjny BONECO E2441A, który jest wyposażony w specjalną matę ewaporacyjną, tak skonstruowaną, by oprócz oddawania wilgoci, czyścić powietrze, które przez nią przepływa. Natomiast BONECO AirWasher W200 to urządzenie oparte na innowacyjnej technologii wzorowanej na naturalnych właściwościach oczyszczających wody. BONECO W200 nawilża i dodatkowo czyści powietrze, a wręcz „pierze” je niczym pralka. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu, w którym pracuje, jest czyste i rześkie niczym po ulewnym deszczu.

H680 BONECOE2441A BONECO OutlineW200 BONECO
Copyright © 2021 by Intec Medical. All rights reserved.
Realizacja: Internet Arts