telefon: +48 12 376 81 15

Dlaczego alergicy powinni dbać o jakość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywają?

Przyczyny alergii

Alergia to powszechny problem. Katar, kaszel, kłopoty z oddychaniem to klasyczne objawy alergiczne. Jeśli sami nie mamy takich problemów, to z pewnością jest ktoś w naszej rodzinie albo wśród naszych przyjaciół, kto się z nimi zmaga. Zazwyczaj objawy alergii potęgują się w okresie wiosennym, kiedy pojawiają się szczególnie uciążliwe pyłki roślin, jednak nie jest to problem sezonowy. Czynniki uczulające krążą w powietrzu przez cały rok, także, a nawet szczególnie, w powietrzu, którym oddychamy w pomieszczeniach. To kurz, sierść, roztocza. Co więcej, stykając się na co dzień ze złej jakości powietrzem narażamy się albo na pogłębienie symptomów alergii, albo wręcz na jej powstanie. Ciągłe oddziaływanie takich zanieczyszczeń powietrza jak zarodniki grzybów, wirusy, spaliny, czy dym papierosowy może być przyczyną powstawania alergii.

Najlepiej jest zapobiegać, a nie leczyć objawy

Alergicy, zwłaszcza ci, u których choroba dopiero się rozwija starają się po prostu przeczekać najgorszy okres pylenia. Jednak jest to bardzo złe rozwiązanie, ponieważ takie cykliczne oddziaływanie silnych czynników alergicznych, a także permanentne wdychanie kurzu, roztoczy innych zanieczyszczeń powietrza towarzyszących nam na co dzień może prowadzić do poważnych chorób układu oddechowego. Zazwyczaj kolejnym etapem jest astma, a następnie dalsze powikłania. Istnieje możliwość odczulania się na niektóre alergeny, co zazwyczaj jest długotrwałe i nie zawsze skuteczne. Można także łagodzić objawy alergii, ale leczenie objawów nie rozwiązuje sprawy.

Rozwiązaniem u podstaw problemu jest po prostu zadbanie o jakość powietrza i pozbycie z otoczenia czynników, które wywołują i pogłębiają alergie. W dzisiejszych czasach jest to w istocie bardzo proste. Umożliwiają to nowoczesne oczyszczacze powietrza, które poprzez wieloetapowe filtrowanie powietrza zatrzymują niemal wszystkie alergeny. Te, szwajcarskiej firmy BONECO,  są efektem wieloletniego doświadczenia w budowaniu systemu uzdatniania powietrza, to urządzenia funkcjonalne i wygodne w użyciu. Mogą działać przez okrągły rok, a dzięki zoptymalizowanej technologii ich cicha praca nie stanowi dla domowników dyskomfortu i w zasadzie jest niezauważalna. Oczyszczacze powietrza zasysają powietrze, które przechodzi przez zestaw filtrów, a następnie wydmuchiwane jest do pomieszczenia bez zanieczyszczeń.

Nowoczesne rozwiązania

Najbardziej skuteczne oczyszczacze przeznaczone dla osób z objawami alergii mają kilkuetapowy system filtrów. Zassane powietrze najpierw przechodzi przez filtr wstępny, który zatrzymuje wszystkie większe zanieczyszczenia typu, kurz, sierść, drobny brud. Kolejny etap, to filtr węglowy, który pochłania szkodliwe gazy, dym tytoniowy i nieprzyjemne zapachy oraz lotne substancje chemiczne. Oczyszczacz powietrza dla alergika wyposażony jest zazwyczaj w wysokosprawny filtr HEPA, a w niektórych modelach także specjalny filtr antyalergiczny. Taki zestaw filtrów pozwala usunąć z powietrza 99% alergenów i innych szkodliwych czynników typu: pyłki, wirusy, mikroorganizmy, roztocza, bakterie, zarazki, insektycydy.

H680 BONECOBONECO P500W200 BONECO
Copyright © 2021 by Intec Medical. All rights reserved.
Realizacja: Internet Arts