Koronawirus jest tematem, który zdominował dyskusje publiczne i prywatne. Pacjenci, którzy przeszli tę chorobę, niestety jeszcze długo po wyleczeniu muszą się często zmagać z różnymi dolegliwościami, również związanymi z uszkodzeniem dróg oddechowych. Oczywiście wśród wielu ozdrowieńców badania obrazowe nie wykazują żadnych zmian po przejściu choroby w stosunku do tego przed zapadnięciem na nią. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy zmiany nastąpiły? Jak zregenerować płuca po koronawirusie?
Podwyższone ciśnienie tętnicze u kobiet ciężarnych i planujących zajście w ciąże jest powodem do wielu obaw o zdrowie i może stanowić poważny problem kliniczny. Dotyczy to aż 6 – 10% ciąż i w najgorszym przypadku może stać się nawet źródłem bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia zarówno matki, jak i dziecka. Podczas ciąży nadciśnienie może być przyczyną licznych powikłań, prowadząc również do stanu przedrzucawkowowego lub rzucawki. Co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym u kobiet ciężarnych i planujących zajście w ciążę?
Całkiem niedawno Polskę obiegła informacja, że jednym z pomysłów walki z koronawirusem jest pulsoksymetr, a Ministerstwo Zdrowia ma zaopatrzyć nawet 100 000 pacjentów w te urządzenia. Czym jest pulsoksymetr i jak może on przyczynić się do ochrony naszego zdrowia podczas szalejącej pandemii COVID-19?
Samodzielny pomiar ciśnienia krwi jest nawet ważniejszym elementem leczenia i profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego, niż odwiedzanie specjalisty w gabinecie! Niestety wiele osób wciąż zapomina o tym, że poprzez to nieinwazyjne, proste i szybkie do przeprowadzenia badanie można w znacznym stopniu zadbać o swoje zdrowie i życie. Dlaczego warto zainwestować w ciśnieniomierz i używać go regularnie w domowym zaciszu?
Mocowanie Dozownika Okrągłe to produkt, który można zastosować w połączeniu Intec twister Mesh + Komora Inhalacyjna, zarówno Intec Spiro Kid jak i Intec Spiro Hospital.
Zastosowanie w nebulizacji takiego układu, pozwala na wykorzystanie całości aerozolu wytworzonego przez inhalator, a tym samym wykorzystanie pełnej dawki leku, wprowadzonej do inhalatora.
W świetle stanowiska polskich ekspertów, dotyczącego nebulizacji w dobie pandemii COVID - 19 ( TERAPIA XXVIII, NR4 (387), KWIECIEŃ 2020 ),nebulizacja powinna być stosowana, zgodnie ze wskazaniami medycznymi, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka kontaminacji otoczenia chorego.
Inhalator Intec Twister Mesh posiada funkcję odwrotnego czyszczenia. Dzięki niej mamy pewność, że inhalacja jest wykonana w sposób prawidłowy i higieniczny.
Inhalator Intec Twister Mesh to jedyny na polskim rynku inhalator, który został przebadany na wielu lekach do nebulizacji. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, Twister Mesh w porównaniu do inhalatorów kompresorowo-tłokowych jest 33% bardziej wydajny i skuteczny!
Nebulizacja to rozpylanie leku z formy ciekłej (roztwór, zawiesina) do postaci aerozolu, charakteryzującego się wielkością cząstek ( kropel) odpowiednią dla ich penetracji i depozycji w określonych obszarach układu oddechowego. Aby zabieg ten był w pełni skuteczny należy pamiętać o prawidłowej technice wykonywania nebulizacji.
Przy terapii lekami wziewnymi powszechnie stosuje się inhalatory ciśnieniowe. To pojemniki zawierające skompresowany lek, który uwalnia się w formie gazu przy naciśnięciu dozownika inhalatora. Przy tego typu inhalatorach największy problem stanowi skoordynowanie głębokiego wdechu z momentem uwolnienia leku. Nie zawsze i nie każdej osobie się to udaje. Szczególnie problemy mają z tym dzieci. Z tego powodu powstała komora inhalacyjna, która całkowicie upraszcza to zadanie.
Temperaturą ciała interesujemy się zazwyczaj, gdy niepokoją nas jakieś objawy mogące świadczyć o chorobie lub też, gdy potrzebujemy tej wiedzy do skontrolowania stanu zdrowia lub procesów zachodzących w organizmie (np. cykl owulacyjny u kobiet).
Inhalacją nazywa się proces wdychania oparów (sposób tradycyjny), a nebulizacją wdychanie rozbitych na cząsteczki cieczy. Do tego rozdrobnienia używa się urządzeń mechanicznych powszechnie nazywanych inhalatorami lub nebulizatorami (chociaż „nebulizatorem” nazywane jest również naczynie, w którym znajduje się rozbijany na cząsteczki środek o leczniczych właściwościach).
1 2 |